Різдва з нетерпінням чекають у всьому світі! А от традиції у кожного народу різні. Інколи досить незвичайні.
Проєкт "Читай українською" пропонує добірку найцікавіших фактів про Різдво та різдвяні традиції, які Вас здивують...

  1. Ставити вертеп вперше вигадав  святий Франциск Ассізький. У 1223 році в містечку Греччо він збудував стаєнку з великими яслами куди привів корову, віслюка, коня та вівцю.
  2. Скляні кульки на ялинку  були винайдені випадково. В німецькому містечку Лауша, що здавна славиться скляними виробами. Напередодні свят всі діти чекали на ялинку, традиційно прикрашену яблуками та горіхами. Скромний працівник склодувної фабрики Ганс Грайнер не мав коштів на такі розкоші тому видмухав малечі скляні фрукти на ялинку. Ідея Ганса так сподобалась всім, що невдовзі скляні іграшки почали виробляти масово...
  3. У прикрашанні ялинки є свої традиції. Так, наприклад, у Німеччині святкова ялинка не обійдеться без іграшки у формі огірка. А у Франції такою традиційною іграшкою є жаба, яку цілують на щастя перед Святвечором.
  4. З 1812 року напередодні Різдва в Іспанії з року в рік проводять національну різдвяну лотерею . Продаж квитків починається ще влітку. Сам розіграш триває близько п'яти годин і в цей час іспанські вулиці стають безлюдиними.
  5. Мешканці Каракаса у Венесуелі на різдвяне богослужіння їдуть... на роликових ковзанах! Цього вечора вулиці у центрі міста перекривають. Звідки така традиція - достеменно невідомо. Дехто припускає, що у такий спосіб венесуельці компенсують відсутність снігу на Різдво та неможливість використовувати санчата та справжні ковзани.
  6. Щороку до австрійського містечка Оберндорф-бай-Зальцбург приїздять люди з усього світу, щоб на Святвечір разом заспівати різдвяну пісню "Тиха ніч". Рівно о 17.00
  7. У Польщі існує неймовірна кількість колядок  - понад 700!
  8. Більшість японців є буддистами. Однак люди в Японії відкриті традиціям світу та часто запозичують ті, які їм подобаються. Святкують вони і християнське Різдво, запрошуючи рідних на вечерю до ресторану чи фаст-фуду... Така тут склалась традиція.
  9. Коли настає різдвяна північ, мешканці Південної Америки вибігають на вулицю щоб привітати сусідів а потім гуляють до ранку.
  10. У Греції є традиція прикрашати до Різдва кораблі. Удома - маленькі. На площах міст - натуральних розмірів...
Це лише маленька частинка цікавих фактів, що були систематизовані, описані та об'єднані у книгу письменницею Монікою Утник. 

Книга "Йдуть свята" - це квінтесенція цікавих історій та святкового настрою з усього світ! Цього року її вперше видали українською мовою. Придбати видання можна в межах проєкту "Читай українською". 


Йдуть свята
Ціна: 265 грн.

Купити
***

Друзі, замовляючи книги через проєкт "Читай українською", Ви підтримуєте україномовне книгодрукування, 

адже частина коштів від продажу йде на створення та видання нових книг українською мовою.

Читайте українською і нехай добрих книг стає більше!

Напишіть свій коментар