
Тривожишся, втрачаєш себе серед буднів, не можеш розібратися в емоціях та думках? Відкладаєш життя “до понеділка, нового року”, починаєш планувати і не втілюєш задумане? Якщо хоча б частина з цього для тебе - правда, варто дізнатися більше про джорналінг.
Залишати думки, емоції, плани та почуття на папері - ідея не з нових. У свій час до ведення особистих щоденників вдавалися ледь не всі видатні особистості світу. Після періоду відносного забуття, ця практика знову набуває популярності, отримавш назву - “джорналінг”. Її радять застосовувати психологи та психотерапевти, а інноватори створюють системи ефективного ведення щоденників.

Про що писати у щоденнику та навіщо? Досліджували разом з авторками українського “Щоденника натхнення та мотивації МОЯ НОВА ІСТОРІЯ”.
Ідеальний щоденник - індивідуальний для кожного, адже всі ми маємо різні потреби та бажання, - відзначають авторки щоденника Неля Раіна та Наталія Тищенко. - Однак дещо все ж можна узагальнити. Власне, так ми і зробили, подавши в українському щоденнику МОЯ НОВА ІСТОРІЯ основні методи для самопізнання, покращення якості життя та планування.

“Кожен день схожий на інший... Я жила так роками, присвятивши час дітям, родині. Та ось діти підросли і вже потребують менше моєї уваги. А я раптом упіймала себе на думці, що більше не маю власних інтересів, не знаю що мені подобається і взагалі безнадійно відстала від життя…”, - це одна з думок, які чули під час опитування, що відбулося у межах підготовки до друку щоденника МОЯ НОВА ІСТОРІЯ.
Ситуація виявилася актуальною для багатьох. Жінки вказували, що за буднями та поточними справами починають втрачати себе, - констатують авторки. - Ведення щоденника здатне цьому зарадити. У такому випадку варто розпочати щоденник думок та настрою, щоденник вражень та вподобань, читацький щоденник...

Щоденник думок
Наприкінці дня спробуйте здійснити рефлексію та описати свій день одним реченням, зафіксувавши його головну думку. Таким чином, ми визначаємо головне, “просіюючи” події дня крізь сито пріоритетів.
Записуючи таким чином думки упродовж місяця, ви зможете проаналізувати, що відбувається у вашому житті, куди рухаєтеся, де перебуваєте на цьому шляху, які у вас потреби. Можливо, прийде усвідомлення, що зміни необхідні, і це перший крок до того, щоб їх розпочати.
Щоденник настрою
У межах одного дня буває складно оцінити, чи все гаразд в емоційній сфері. Фіксуючи настрій кольором у щоденнику і аналізуючи записи наприкінці місяця, можна усвідомити, які емоції домінують, чи є потреба щось змінити у житті та що саме, якщо так…
Щоденники вражень і вподобань
Приємні спогади, книги, що подобаються, враження від подорожей, цитати та фрази, що мотивують… Це не дрібниці. Записуючи усе це, ви зможете зрозуміти, що “подобається-не подобається”, що варто повторити і чого прагнути.
Усе це зміцнює особистість, сприяє самоідентифікації, допомагає твердо стояти на ногах. Чітко розставлені орієнтири - те, що допомагає крокувати своїм шляхом, мінімізувавши тривоги та сумніви.
Планер
Хтось любить робити все спонтанно, а хтось - планувати день погодинно. Найкращий варіант, як завжди, десь посередині. Спробуйте вести планер, визначаючи пріоритети тижня та фіксуючи основні справи на кожен день. Це допомагає не загубитися серед дрібних обов’язків та упевнено рухатися власним курсом.
Трекери корисних звичок
Що допомагає реально покращити якість життя - так це трекери корисних звичок.
Тут можна фіксувати все - від спортивних тренувань до щоденного читання та прийому вітамінів.
Спробуйте визначити, чого саме бракує у вашому житті. Можливо, це звичка рано лягати, медитація або вправа “планка”? Запишіть це до трекера і відзначайте періодичність виконання. Не намагайтеся впровадити одразу чимало нових звичок. Дійте поступово і все неодмінно вдасться. І пам’ятайте: ніщо так не впливає на наше життя, як дії, перетворені на звичку.
Виклики, марафони
Той самий трекер - однак для конкретної діяльності. Набридли будні? Упродовж 30-ти днів відкривайте для себе нове навіть у дрібницях. Незадоволені власним образом? Киньте собі виклик щодня розміщувати новий допис у соцмережах, складіть план та неухильно його дотримуйтеся. Бракує знань у тій чи іншій справі? Розпочніть власний марафон, виділяючи годину на день для вивчення нового.
Дійте і все неодмінно вдасться!
Це лише деякі з практик джорналінгу, що широко використовуються у світі та стають дедалі більш популярними і в Україні. Ми об'єднали їх у щоденнику МОЯ НОВА ІСТОРІЯ, доповнивши неповторним українським колоритом, а саме 12-ма “українськими мандалами”. Це роботи відомих художниць Марини Саркісян, Катерини Криволап, Анастасії Чуднівець та Євгенії Кушнір. Їхні роботи надихають! Як і створені на їх основі розмальовки-антистрес, що дають можливість кожній власниці щоденника творити разом із знаними мисткинями, - відзначають авторки щоденника.
Щоденник натхнення та мотивації МОЯ НОВА ІСТОРІЯ створено як благодійний проєкт - кошти від продажу йдуть на рахунок проєкту ЧИТАЙ УКРАЇНСЬКОЮ для видання нових книг українською мовою від українських авторів.

Щоденник МОЯ НОВА ІСТОРІЯ
Ціна: 290 грн.
ЗАМОВИТИ
Напишіть свій коментар