Не валентинками єдиними. 14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях.


Започаткувала цей День засновниця сайту дитячої книги американка Еммі Бродмур. Якось один із її трьох синів здивувався, чому в календарі немає дня, призначеного для дарування книжок один одному. Так завдяки дитячій цікавості зародилася ініціатива. Еммі підтримали родичі, знайомі, колеги, друзі з соціальних мереж. І вже невдовзі добра справа розійшлася по світу. В Україні вона теж прижилася.


10 химерних фактів про книги


  • Страх від того, що у вас не залишиться що почитати, називають абібліофобією.
  • До 18 століття в деяких бібліотеках книги прикріплювати до полиць ланцюгами. Вони були достатньо довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.
  • Найдовше надруковане речення належить французу Віктору Гюго. У його романі "Знедолені" є речення, що складається із 823 слів.
  • У японській мові існує слово «цундоку». Воно означає "накупити багато книг і не читати їх".
  • Найпопулярнішим літературним персонажем поки що залишається Шерлок Холмс. Він частіше за інших ставав героєм кіно і телесеріалів.
  • Приватна католицька школа в Нешвіллі (США) видалила зі своєї бібліотеки всі книги про Гаррі Поттера. Там заявили, що в них містяться "справжні прокляття і заклинання, які при читанні можуть викликати злих духів".
  • Першою написаною книгою на друкарській машинці були «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена. Сам автор книги був не у захваті від машинки.
  • Неконтрольоване бажання постійно нюхати старі книги, і отримувати від цього задоволення  називають «бібліосмією».
  • Британські вчені з університету Сассексу довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, щоб зменшити стрес, достатньо лише шести хвилин зосередженого читання. За це час скорочується серцебиття та полегшується м’язова напруга.
  • Писати трилогію "Володар перснів" було для Дж. Р. Р. Толкіна виснажливо. 1200 сторінок він набирав двома пальцями. Інакше не вмів.


То що ж дарувати? 


Спеціально до Міжнародного дня дарування книг проєкт ЧИТАЙ УКРАЇНСЬКОЮ презентує добірку красивих та цікавих видань українською, які варто подарувати…


ДЛЯ ЖІНОК: щоденник натхнення та мотивації МОЯ НОВА ІСТОРІЯ


Чудове видання, сповнене кольору та корисностей! Родзинкою щоденника стали психологічні практики, що допоможуть віднайти себе, відновити енергію та відшукати натхнення. А також роботи українських майстринь петриківського розпису, опубліковані в кольорі та у форматі розмальовок. Таким чином кожна власниця щоденника зможе долучитися до українського мистецтва і приділити час роботі над собою, плануванню та розвитку.


Окрім всього всередині є трекери корисних звичок, марафон антибуденності, читацький щоденник, планери на кожен тиждень місяця, щоденники думок та настрою.
Щоденник МОЯ НОВА ІСТОРІЯ
Ціна: 290 грн.

КУПИТИДЛЯ ДІТЕЙ: артбук НЕ БІЙСЯ


Видання-мотиватор від психолога-консультанта Шері Кумбс. Через цікаві завдання та випробування книга проведе свого власника світом емоцій. Ця весела книга занять — чудова нагода для дитини поміркувати про речі, що непокоять і… позбутися їх. 


У виданні подано вправи, що допоможуть дитині навчитися розуміти свої почуття, правильно реагувати на ситуації, говорити з іншими про те, що турбує і рости сміливою, впевненою і позитивною особистістю.
Не бійся! Мотиватор
Ціна: 150 грн.

Цю книгу проданоДЛЯ ДІТЕЙ: альманах ЗОРЯНИЙ ПИЛ У МАЙБУТНЬОМУ


Видання, що здатне здивувати дитину 7-12 років зібранням дивовижних історій, фактів, коміксів та оповідок, присвячених одній темі - темі майбутнього! Нарешті є можливість зазирнути у міста мабутнього, дізнатися що чекає планету через тисячі й мільярди років, розкрити секрети найтаємничішої капсули часу — людської ДНК. 


Цей випуск готувала до друку ціла команда авторів, серед яких: футуролог, біологи, інженер, архітектор, палеонтолог і географ, спеціаліст із професій, еколог, гуру технологій, фізик, генетик, лінгвіст, аналітик великих даних, кінопродюсер, наукові журналісти, а ще поети, дитячі письменники і 24 ілюстратори.Зоряний пил у майбутньому
Ціна: 290 грн.

Цю книгу проданоДЛЯ ПІДЛІТКІВ: книга МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО

Історія, що надихає та мотивує шукати свій особливий шлях у цьому світі!

Здавалося, що білосніжна, мов чисте полотно, хата так і закликала Марічку: «Прикрась мене!». Тож дівчинка підійшла до стіни і заходилася малювати. Просто пальцями виводила квіти… Чи то волошки, чи то айстри, чи то півонії – кожна квітка не була подібна на жодну з тих, що ростуть у лузі.


Надвір із хати саме вийшла мати. Перевівши погляд на стіну, їй аж дух перехопило від захвату: “Марічко, невже це ти сама намалювала? Може, тобі хтось допомагав?”

Так зародився особливий світ з чудернацькими рослинами та фантастичними звірами. Це – світ видатної української художниці Марії Примаченко…Марія Примаченко
Ціна: 250 грн.

Цю книгу проданоДЛЯ ПІДЛІТКІВ: книга ІГОР СІКОРСЬКИЙ

Розповідь про хлопчика, який проніс свою мрію літати крізь все життя і таки здійснив її, створивши перший в історії світу гелікоптер!


У дитинстві Ігорю наснився сон про політ на літальному кораблі. Тоді його запевнили, що літати по небу неможливо. Але Сікорський виявився одним з тих мрійників, які не відмовляються від власних мрій. Він виріс і довів всьому світові, що кожна ідея може бути втілена в життя! Він винайшов і запустив у серійне виробництво гелікоптер. А також дав світові цілу низку винаходів, серед яких чотирьохдвигунний літак, трансатлантичний гідроплан та багато іншого. Ігор Сікорський назавжди увійшов в історію авіації, а його історія вразила весь світ...Ігор Сікорський
Ціна: 225 грн.

Цю книгу продано!!! АКЦІЯ ДО ДНЯ ДАРУВАННЯ КНИГ !!!

Проєкт ЧИТАЙ УКРАЇНСЬКОЮ також дарує! 

Здійснивши замовлення з 7 по 14 лютого на будь-яку кількість книг з книгарні проєкту, Ви можете виграти чудові подарунки - срібний підвіс та набори для творчості!


Для участі в акції: 

1. Здійсніть замовлення через інтернет-книгарню проєкту ЧИТАЙ УКРАЇНСЬКОЮ з 07.02.2021 по 14.02.2021 включно


2. Оплатіть замовлення через сайт або після контакту з координаторками.


3. 15.02.2021 чекайте на оголошення результатів акції - визначення переможців відбудеться рандомно серед усіх замовників. Результати будуть оголошені на сайті та на сторінках проєкту у соцмережах


12 подарунків, які можна виграти у межах акції:


Срібний підвіс - розігрується серед замовників видання “Щоденник натхнення та мотивації МОЯ НОВА ІСТОРІЯ”


8 чудових наборів акварельних пензлів для творчості.Три “таємні книги” на вибір редакції.


Загалом буде обрано 12 переможців.

Читайте українською! І нехай прибуде з Вами хороша книга…Теги:

Напишіть свій коментар