День книги відзначають у всьому світі 23 квітня. З цієї нагоди проєкт ЧИТАЙ УКРАЇНСЬКОЮ підготував перелік порад, як зробити читання цікавим та захопливим для дітей.

  • Підмічайте сферу інтересів дитини. Дитина любить динозаврів чи цікавиться космосом? Переконайтеся у тому, що в неї достатньо книжок на улюблену тему.

  • Даруйте книжки. Надайте книжкам такого ж значення як і іграшкам. Навчіть дитину берегти та цінувати книжки, які вона вже має.

  • Читайте часто. Не відкладайте книжку для читання перед сном. Читання має стати частиною щоденного розпорядку як ранкова руханка чи прогулянки на свіжому повітрі.

  • Ставте питання. Коли читаєте разом, ставте дитині питання на кшталт: “Як ти думаєш, що буде далі?” “Як ти думаєш, як почуває себе герой у цій ситуації?”.

  • Читання має позит ивно сприйматися. Саме тому воно не має бути частиною покарання чи способом дисциплінувати дитину.

  • Читайте своїм улюбленцям. Коли дитина вже читає досить добре, просіть її читати вашому хом'яку, коту чи собаці. Будьте поряд для підтримки.

  • Застосовуйте уяву. Коли ви разом за обіднім столом чи у машині, починайте вигадувати власну історію, а дитина нехай її продовжить.

  • Організуйте вечір читання. Замініть вечір перегляду мультиків чи фільмів на вечір читання. Нехай уся родина читає разом. Почати можна із 30 хвилин.

  • Бібліотечні пригоди. Вибирати книжки може бути так само весело, як і читати їх. Відведіть дитину до бібліотеки чи книжкового магазину і дозвольте їй вибрати книжки, які вона б хотіла принести додому.

  • Порівнюйте досвід. Ви щойно відвідали зоопарк? Прочитайте історію про зоопарк, а потім запитайте у дитини, чи ваш досвід був схожим. Або прочитайте книгу про кемпінг і вирушайте у похід. 

Маєте власні лайфхаки як зробити читання цікавим для дитини? Діліться у коментарях.

А також ловіть добірку книжкових новинок українською, які неодмінно сподобаються дітям:

ТАЄМНЕ ЖИТТЯ ДІВЧАТ: виклик креативності

Артщоденник для дівчаток, що допоможе зрозуміти себе та розкрити таланти!

Створити дизайн горнят, вигадати новий формат традиційного віночка, нафантазувати сюжет кінофільму, розробити власний бренд... Це лише частина завдань, які пропонує виконати своїй власниці цей артщоденник. 

Видання містить психологічні практики, що допоможуть дізнатися про себе більше, розвинути креативність, письменницькі та навіть підприємницькі навички, повірити в себе. Плюс автори додалирозділ на тему української культури та перетворення давніх трендів у сучасні.

Розроблено для дівчаток 9-16 років.

ТАЄМНЕ ЖИТТЯ ДІВЧАТ: виклик креативності
Ціна: 210 грн.

КУПИТИПРИВІТ, ЩАСТЯ!

Ця весела книжка — чудова нагода подумати й поговорити про речі, від яких сумно, і зробити так, щоб вони не заважали радіти життю.

Через цікаві завдання та випробування видання проведе свого власника до справжнісінького щастя, допоможе позбутися страху, навчить розуміти свої почуття та правильно реагувати на різні ситуації.

Книга «Привіт, щастя! Мотиватор для тих, хто хоче насолоджуватися життям» підійде для дітей від 7 років.Привіт, щастя! Мотиватор
Ціна: 150 грн.

КУПИТИЯ - НАДЗВИЧАЙНА

59 надзвичайних жінок - 59 історій. Правительки, науковиці, письменниці, спортсменки, а також піратки та шпигунки. Кожна з них свого часу винайшла власний спосіб змінити світ і їх історії досі надихають! 

Видання пропонує не лише дізнатися нові факти про надзвичайних жінок світу, але й відповісти на неочікувані запитання та зрозуміти важливі речі про себе…

Разом з героїнями юні читачки зможуть намалювати автопортрет, виготовити саморобну книжку, розвинути шпигунські здібності та навіть вивчити мову мавп. А заодно - повірити у власні сили та спробувати безліч нових занять.Я надзвичайна
Ціна: 190 грн.

КУПИТИІГОР СІКОРСЬКИЙ

Розповідь про хлопчика, який проніс свою мрію літати крізь все життя і таки здійснив її, створивши перший в історії світу гелікоптер!

У дитинстві Ігорю наснився сон про політ на літальному кораблі. Тоді його запевнили, що літати по небу неможливо. Але Сікорський виявився одним з тих мрійників, які не відмовляються від власних мрій. Він виріс і довів всьому світові, що кожна ідея може бути втілена в життя! Він винайшов і запустив у серійне виробництво гелікоптер. А також дав світові цілу низку винаходів, серед яких чотирьохдвигунний літак, трансатлантичний гідроплан та багато іншого. Ігор Сікорський назавжди увійшов в історію авіації, а його історія вразила весь світ...Ігор Сікорський
Ціна: 225 грн.

КУПИТИ

Теги:

Напишіть свій коментар